PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34815}
6,9 7 409
ocen
6,9 10 1 7409
Ned Kelly
powrót do forum filmu Ned Kelly

Polecam też książkę

ocenił(a) film na 8

"Prawdziwa historia Neda Kellyego", Peter Carey. Wspaniała.

użytkownik usunięty
xenja

Jest opisane jak w płytówce biegał, jak ją zrobił itp.?

ocenił(a) film na 8

Nie pamiętam, czy jest o zbroi. Ale pamiętam, że są tak drastyczne sceny związane z policyjną i możnowładczą "sprawiedliwością", że śnią się po nocach. Jego historia w tej książce przypomina jakieś koszmarne theatrum mundi, uwikłanie człowieka w wydarzenia wbrew woli. Film zdecydowanie zawiera mniej okrutnych scen.

użytkownik usunięty
xenja

Pytam bo dotąd znam go tylko z książki historycznej "Queen Victoria Enemies : Asia, Australia and The Americas" wyd. Ospreypublishing, autorstwa Iana Knighta, gdzie jest rozdział poświęcony Nedowi, sporo szczegółów i nawet oryginalne zdjęcia zbroi całego gangu. Pozycja jest anglojęzyczna, ale rzadko które dostępne po polsku książki o historii są tak bogate w szczegóły i wolne od politycznego kontekstu, jak "ospreye". Dlatego pytam, bo podana przez Ciebie też wygląda nieźle.

ocenił(a) film na 8

Moja należy do beletrystyki, a ile ma zacięcia biograficznego nie jestem w stanie ocenić - o ile w ogóle je ma. Jeśli chodzi o ustosunkowanie się autora do tej postaci - zdecydowanie jest pozytywne. Nie wiem, czy to jest polityczny kontekst ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones