Heath Ledger

Heath Andrew Ledger

8,9
53 145 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Heath Ledger

która nagle skoczyła z powodu jego śmierci. Bo taka jest prawda. Sam zresztą wcześnie nie czułem powodu by lubić jego rolę. Dotąd widziałem parę filmów z nim i były delikatnie rzecz mówiąc zwykle porażką. "Obłędny rycerz" to była beznadzieja, chociaż to raczej wina całokształtu a nie koniecznie jego, podobnie jak było z chorym filmem o namiocie. Jeszcze go pamiętałem z Patrioty - i to słabo - film mi się ogólnie podobał ale próbując sobie przypomnieć aktorów długo się głowiłem którego z synów Gibsona ta zagrał. Ale jak wiadomo - IMO i nie każdy musi się zgodzić ale taka jest prawda - mówię to pomimo tego że ci co go oceniali wcześniej byli po prostu wyszydzani "no jak można się nie zachwycać się "wielkim" Ledgerem".

Nie nastawiało mnie to dobrze na Mrocznego Rycerza, tj. zestawienie go z fenomenalną rolą Nicholsona - które jest o mile lepszym aktorem od niego - i to że Ledger ze swoim dorobkiem znajduje się obok niego w rankingu to prawie żart. Bo jak można przebić tak klimatyczną kreację - zdjęcia z jego makeupem wcale nie napawały zachętą.

A jednak muszę to powiedzieć - on był tam po prostu świetny, był wręcz gwiazdą tego jakby nie było bardzo udanego filmu. Żeby nie było - Bale był niezły, ale śmiech pojawia się na wspomnienie jego głosu w każdej sytuacji, dlatego jak to w wielu filmach to jego kreacja pobiła wszystkich. Nie chodzi o to że uważam go za lepszego od Nicholsona. Rola Jokera jest jak ogólnie z MR - jest po prostu inny niż tamten film i nadal świetny. Rola Ledgera była po prostu fenomenalna. Żal się pojawia się z wiadomych powodów że już nie pojawi się w kolejnej części filmu Nolana. Niestety.

Tą rolą Ledger pokazał że przy dobrym doborze ról mógłby w kolejnych latach zostać uznany za naprawdę świetnego aktora przez większość część widzów. Ale tak się nie stało - kult zaczął się bardziej z powodu jego śmierci i tyle - wcześniej tyczyło się to raczej wąskiej grupy odbiorców. Szkoda że nie można się już przekonać jakby było dalej ale tak jest - oceniam według jego całego dorobku który oprócz dobrych filmów miał też filmy fatalne lub kontrowersyjne. Dlatego starałem się ocenić jego dorobek nieco racjonalniej niż wielu innych tutaj. Cieszę się pozostał przynajmniej jeden tytuł po którym mogę go dobrze wspominać. To już i tak coś.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tc1987

Jestem wielkim fanem Batmana i uważam, że filmy kaleczą komiksy, natomiast kiedy pewnego dnia zostałem zaciągnięty siłą do kina na Mrocznego Rycerza, siłą znajomi musieli mnie z kina wyciągać. Bo sam nie byłem w stanie iść... Mam o tyle dobrze, że nie wykłócam się z fanami filmowego Jokera o to czy lepszy był Nicholson czy Ledger, bo mnie takie dyskusje wiszą - wiadomo gdzie. Jednak rolę Ledgera i w ogóle Mrocznego Rycerza doceni ten kto naprawdę zna komiksy. Ledger przeniósł na ekran kwintesencję drzemiącej w tej postaci zła i szaleństwa. Nicholson odtworzył śmiesznego momentami świra, natomiast Ledger pokazał zło i chaos w najczystszej postaci. Jego Joker jest kimś kogo nigdy w życiu nie chciałbyś spotkać na swojej drodze. Nie znam się na aktorstwie, nie wiem nawet w jakich kategoriach to oceniać - jeżeli ty potrafisz to oceń. Ja oceniam to z perspektywy postaci komiksowej, którą uważam za najlepszy czarny charakter w dziejach. Uważam, że zrobił to po mistrzowsku.

tc1987

Nie mam czasu na dłuższe rozprawy, ale masz racje pisząc, ze dzięki "legendzie" jego ocena wzrosła

tc1987

Myślę że to jest tak że aktor gra w słabych filmach, ale dostaję taką okazję od życia, by zagrać rolę której mało kto by dał radę zdobyć a po drugie zrobić to tak jak on, wracając do początku mojej przemowy, jego jedna rola wyeliminowała jego grę w tych słabych filmach, bo miał szanse pokazać na co go stać, kto wie co z nim by było dalej ale jestem pewien że dobry dobór ról by zrobił go jednym z najlepszych aktorów wszech czasów, jego jedna rola zrobiła furorę na cały świat, zdobył uznanie wielu sław, on nie zagrał Jokera on nim był.
Co do jego innych ról, mi się zawsze podobała jego gra, bo budził we mnie sympatie, każdy z nas ma aktora którego lubi bez względu na jego grę aktorską, ale rola w MR udowodniła tylko to że mały ognień może mocno parzyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones