Heath Ledger

Heath Andrew Ledger

8,9
53 145 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Heath Ledger

Heath jak nikt inny zasługiwał na oscara! W "Brokeback mounatain" zagrał poprostu po mistrzowsku! Jestem rozczarowna!

Marrion

moim skromnym zdaniem choc rzeczywiscie zagral swietnie, wiadomo bylo ze ma marne szanse na oscara z powodu konkurencji (mowa oczywiscie o Hoffmanie). bylo do przewidzenia ze statuetki nie dostanie wiec ja juz bylam na to przygotowana. natomiast zaskoczyl mnie fakt ze Brokeback Mountain ogolnie przegral, a szkoda...;(

_myslicielka_

no szkoda:( Liczyłam, że może jedanak Heath albo Jake, ale nie...

Marrion

Film "TBM" na pewno zdobyłby wiecej Oscarów ale niestety jak to Akademia Filmowa mogła przyznać swoje statuetki aktorom, którzy grali gejów....Jestem tym faktem bardzo rozczarowana, ze jeszcze sa tacy zatwardziali konserwatyśći, którzy nie mogą zaakceptować tego, że ludzie nie są w kratke....

polip

Dziewczyny dlaczego nie spojrzycie na calą te szopke związaną z Oscarami obiektywnie. Patrząc na calą te sytuacje obiektywnie nawet by Wam przez myśl nie przeszło aby oscara przyznać Ledger'owi.
Jeszcze jedno naprawde myslisz że "B.M" nie dostał statuetki w najwazniejszej kategorii tylko dlatego że porusza kwestie homoseksualne?. Mozna sie było domyslec tego jaka bedzie panowała powszechna opinia o akademi nie przyznając "B.M" oscara za najlepszy film, czyli "zatwardziali konserwatysci nie przyznali oscara aktorom, którzy grali gejów", powiem jedno, jest to TOTALNA BZDURA, poprostu obrałaś najprostszą forme wytlumaczenia sobie tego że "B.M" nie dostało statuetki.

kleudius

w kuluarach krążą pogloski, że głównie dlatego "B.M" nie dostało statuetek w tak waznych kategoraich bo:
1. opowiadał o gejach kowbojach, co chyba niezbyt przypadło do gustu krytykom z Akademi
2. "Miasto Gniewu" opowiadałoo Los Angeles a większość członków Akademi pochodzi własnie z miasta aniołów...
Osobiście popieram druga kwestię...
Nie wiem jak inni...choc oczywiscie mam nadzieje ze ktos sie ze mną zgadza, nie tylko tabloidy, i większość krytyków filmowych...

Samantha

Do polip:
"Film "TBM" na pewno zdobyłby wiecej Oscarów ale niestety jak to Akademia Filmowa mogła przyznać swoje statuetki aktorom, którzy grali gejów..." Przecież Hoffman również grał geja. A Oscara dostał. Wcześniej był również Tom Hanks z "Filadelfią". Więc tu raczej nie chodzi o brak tolerancji ze strony Akademii. Po prostu Heath Ledger nie zagrał na tyle dobrze, żeby dostać nagrodę.

Mr_Myers

"Przecież Hoffman również grał geja. A Oscara dostał. Wcześniej był również Tom Hanks z "Filadelfią". Więc tu raczej nie chodzi o brak tolerancji ze strony Akademii. Po prostu Heath Ledger nie zagrał na tyle dobrze, żeby dostać nagrodę."

No dobrze, ale wskarz mi inny film, w którym jest tak wprost przedstawiony sex gejów... Nie chodzi mi o samą tematyke gejowska, tylko o to, ze tak obrazowa ja pokazali...

polip

"Złe wychowanie" Almodovara. Co prawda film ten nie dostał Oskara, ale pokazuje seks homoseksualny tak obrazowo jak w "Tajemnicach Brokeback Mountain". Ale rozumiem o co ci chodzi i zgadzam się. Jednak moim zdaniem - i jak widać Akademii - Hoffman zagrał lepiej od Ledgera. Pozdrawiam.

Mr_Myers

Trudno porównywać te dwa filmy!! "Złe wychowanie" jest bardzo perwersyjny i pokazuje czysty seks! W "brokeback moutain" tematem przewodnim jest miłość i przyjaźń która połączyła tych dwóch facetów! Seks jest tylko dodatkiem i nie jest wcale tak obrazowo pokazany! Według mnie bardziej pokazana jest czułość!

Marrion

Po obejrzeniu filmu Almadovara czułam niesmak, po "Brokeback Moutain" byłam zauroczona!

Marrion

fakt. Ledger w tym roku piwnien zdoby Oscara. Zaskoczył mnie swoją dojrzałą grą.

fidelio

Ledger jest młody i jeszcze ma szansę na niejednego Oscara, jeśli bedzie dobrze grał...

Marrion

Ale głupoty wypisujecie TBM nie dostał Oscara bo opowiadał o historii dwóch gejów?! To w takim razie dlaczego Ang Lee dostał statuetkę przecież jakby nie patrzył to on za tym wszystkim stoi. Po prostu jesteście zawiedzeni, że wasz faworyt nie dostał Oscara i teraz wymyślacie jakieś mało sensowne wytłumaczenia. Ja tam jestem bardzo zadowolony, że Oscara ostrzymało Miasto gniewu.

Rimmi87

Ja się cieszę, ze wygrało Miasto Gniewu, bo to dla mnie najelpszy film z nominowanych. Załuję tylko, ze Ledger nie dostał Oscara, bo zagrał rewelacyjnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones